Külföldről támadják a Mandinert, amióta feltártuk, hogy halálra vertek egy kényszersorozott magyar állampolgárt az ukrán toborzók

Az informatikai támadás elhárításán kollégáink folyamatosan dolgoznak.

Az ipar 4.0 jegyében fejlesztik az emberi beavatkozás nélkül működő, gépek automatikus kooperálásán alapuló intelligens gyárat, amelyben hardver- és szoftverszinten egyaránt megszűnnek a kompatibilitás-problémák.
A japán Elysium és a német Darmstadti Műszaki Egyetem összeállt, hogy az ipar 4.0 jegyében kivitelezzék a közeljövő intelligens gyárát.
Az emberi inputtól függetlenül működő gépeken alapuló rendszer flott működéséhez elengedhetetlen a precíz számítógépes munkafolyamat. A gépeknek zökkenőmentesen kell kooperálniuk, mert semmiféle intelligencia nincs abban, ha például Kuka robotkart 3D nyomtatókkal és szkennerekkel kötünk össze, de nem kompatibilisek egymással.
A digitális világ számtalan hardverével és fájlkiterjesztésével az „összeférhetetlenség” az infokom egyik legfrusztrálóbb problémája. 3D fájlok például több mint 20 formátumban léteznek, amelyek közül az .stl a legelterjedtebb a 3D nyomtatásban. Sajnos egyik sem abszolút kompatibilis a különféle szoftveralkalmazásokkal, így gyakran kell konvertálni, amivel változhatnak az adott tárgy specifikációi.
A Darmstadti Műszaki Egyetem kutatói elemzik az Elysium meglévő digitális cuccait, azokat dolgozzák tovább a cyber-fizikai rendszerek és a dolgok internete (IoT) gördülékeny munkafolyamatát garantáló intelligens gyárrá. Az Elysium biztosítja a részek közti kommunikációt, hogy ne legyenek kompatibilitás-problémák.